| MOQ: | 1 |
| Price: | USD 100-10000/Piece |
| Standard Packaging: | 50*50*50mm |
| Delivery Period: | 3-7 |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 1/piece in stock |
| Model | AB7160MU000 / AB7160MU000E |
|---|---|
| Sensor | Sony IMX273, Global Shutter |
| Resolution | 1440 (H) × 1080 (V) (1.6 MP) |
| Max. Frame Rate | 249 fps (at full resolution) |
| Pixel Size | 3.45 µm × 3.45 µm |
| Data Interface | USB 3.0 (5 Gbps theoretical bandwidth) |
| Lens Mount | C-mount |
| Power Supply | USB 3.0 Interface (5.0V/900mA) or DC 9-24V via Hirose |
| Dimensions | 35 mm × 35 mm × 19 mm (without lens mount) |
| Weight | 68 g |