| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
Η IRAYPLE AH5200CG000 είναι μια υψηλής απόδοσης, συμπαγή κάμερα σάρωσης χρωματικής περιοχής από τη σειρά APro, ειδικά σχεδιασμένη για απαιτητικές εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού και μηχανικής όρασης.Διαθέτει ισχυρή διεπαφή Gigabit Ethernet (GigE) με υποστήριξη Power over Ethernet (PoE)Η κάμερα είναι κατασκευασμένη γύρω από ένα Sony IMX430 1/1.7 ιντσών CMOS παγκόσμιος αισθητήρας κλείστρου, παρέχοντας ανάλυση 1624 x 1240 εικονοστοιχείων (2 MP) με ρυθμό πλάνα 60 fps, εξασφαλίζοντας καθαρή λήψη εικόνας αντικειμένων που κινούνται γρήγορα χωρίς θολούμενη κίνηση.Οι βασικές τεχνικές παραμέτρους περιλαμβάνουν μέγεθος pixel 4.5 μm, βάθος εξόδου 10 bit, δυναμικό εύρος 60 dB και αναλογία σήματος/θους 38 dB.Είναι εξοπλισμένο με μια σημαντική ενσωματωμένη μνήμη αποθήκευσης 256MB για να χειρίζεται υψηλής ταχύτητας εκρήξεις δεδομένων και να εξασφαλίζει αξιόπιστη μετάδοση εικόνας.Η συσκευή υποστηρίζει ευπροσάρμοστες λειτουργίες ενεργοποίησης (λογισμικό, υλικό, ελεύθερη λειτουργία) και προσφέρει ολοκληρωμένη διεπαφή φακού C-mount.Με συμπαγές συντελεστή μορφής 29 mm x 29 mm x 42 mm και εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας από 0 °C έως +50 °C, έχει σχεδιαστεί για ισχυρές επιδόσεις σε βιομηχανικά περιβάλλοντα και έχει σημαντικές διεθνείς πιστοποιήσεις, όπως CE, UKCA, UL, KC και RoHS.
Αυτή η έγχρωμη βιομηχανική κάμερα είναι σχεδιασμένη για ακριβείς εργασίες σε επιθεώρηση υψηλής ταχύτητας, ρομποτική καθοδήγηση, ανάγνωση barcode,και συναρμολόγηση ηλεκτρονικών εξαρτημάτων όπου είναι απαραίτητη η ακριβής διάκριση χρώματοςΤο κύριο πλεονέκτημα του έγκειται στον συνδυασμό ενός αισθητήρα παγκόσμιου κλείστρου, ο οποίος εξαλείφει την ασαφή κίνηση, και μιας υψηλής ταχύτητας διεπαφής GigE, που επιτρέπει αξιόπιστη,∆ιανομισμένα συστήματα όρασης Ένα σημαντικό λειτουργικό πλεονέκτημα είναι η εκτεταμένη δέσμη των ενσωματωμένων χαρακτηριστικών επεξεργασίας σήματος εικόνας (ISP), η οποία περιλαμβάνει διόρθωση γάμμα, πίνακες αναζήτησης (LUT), διόρθωση επιπέδου μαύρου,ρύθμιση φωτεινότητας/αντίθεσης, διόρθωση επίπεδου πεδίου (FFC), απομόνωση, οξύτητα, ισορροπία λευκού, μήτρα διόρθωσης χρώματος (CCM) και διόρθωση εικόνας έξι άξων.Αυτά τα χαρακτηριστικά επιτρέπουν την βελτιστοποίηση εικόνας σε πραγματικό χρόνο απευθείας μέσα στην κάμερα, μειώνοντας το φόρτο επεξεργασίας στον υπολογιστή υποδοχής και εξασφαλίζοντας συνεπή, υψηλής ποιότητας χρωματική έξοδο.το pixel binning (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλίμακας)Συμμόρφωση με το GigE Vision V2.Το πρωτόκολλο 0 και το πρότυπο GenICam εξασφαλίζουν απρόσκοπτη ολοκλήρωση με ένα ευρύ φάσμα λογισμικού και πλατφορμών μηχανικής όρασης, καθιστώντας το AH5200CG000 μια ευπροσάρμοστη και ισχυρή λύση για τη βελτίωση του ελέγχου ποιότητας με βάση το χρώμα, τη μέτρηση και την επιχειρησιακή αποτελεσματικότητα σε αυτοματοποιημένα περιβάλλοντα παραγωγής.
| Κατηγορία παραμέτρου | Λεπτομέρειες προδιαγραφών |
|---|---|
| Σχήμα | ΑΕ5200CG000 / Α5200CG000 / AH5200CG000E |
| Σειρά | Μια σειρά / APro σειρά μικρής περιοχής κάμερα σάρωσης |
| Αισθητήρας | Sony IMX430, Παγκόσμιο Shutter |
| Τύπος αισθητήρα | 1/1.7′′ CMOS |
| Απόφαση | 2.0 MP, 1624 (H) × 1240 (V) |
| Ποσοστό καρέ | 60 fps (86,8 fps με λειτουργία εκρήξεως συμπίεσης χωρίς απώλεια) |
| Μέγεθος pixel | 4.5 μm × 4,5 μm |
| Χρώμα / Μονο | Χρώμα |
| Βαθμός Μπιτ | 10 bit (A5200CG000) / 12 bit (AH5200CG000E) |
| Δυναμικό εύρος | 60 dB (A5200CG000) / 71,5 dB (AH5200CG000E) |
| Σχέδιο σήματος-θόρυβου | 38 dB (A5200CG000) / 43,6 dB (AH5200CG000E) |
| Κέρδος | 1 ~ 32X (Ψηφιακό κέρδος) |
| Χρόνος έκθεσης | 1 μs ~ 1 s (A5200CG000) / SE: 1 μs ~ 4 μs· UE: 5 μs ~ 10 sec (AH5200CG000E) |
| Γάμα | Πεδίο 0 ~ 3.99998, υποστηρίζει το LUT |
| Μορφές εικόνας | Ορισμένα από τα παραρτήματα του παρόντος παραρτήματος περιλαμβάνουν: |
| Πληροφορίες περί περιεχομένου | Υποστήριξη |
| Επεξεργασία | Υποστήριξη (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλίμακας των pixel) |
| Επενδυτική αξία | Υποστήριξη |
| Γύρισμα X / Y | Υποστήριξη |
| Συγκροτήσεις χρήστη | 2 ομάδες (A5200CG000) / 3 ομάδες (AH5200CG000E) |
| Τρόποι ενεργοποίησης | Ενεργοποιητής λογισμικού, ενεργοποιητής υλικού, ελεύθερη λειτουργία |
| Διασύνδεση δεδομένων | 1Gbps Gigabit Ethernet (GigE Vision V2.0), PoE (IEEE 802.3af), έως 100m |
| Στήλη φακού | Σημείωση: |
| ΠΕΔΠ | 1 × 6-pin Hirose: 1 × ενσωματωμένη με οπτική απόκρυψη είσοδος, 1 × ενσωματωμένη με οπτική απόκρυψη έξοδος, 1 ρυθμιζόμενη I/O (μη απομονωμένη) |
| Ενσωματωμένη αποθήκευση | 256 MB |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | PoE (IEEE 802.3af) / DC 9V ~ 24V μέσω της διεπαφής Hirose |
| Κατανάλωση ενέργειας | ≈3,8W (A5200CG000) / ≈2,8W (AH5200CG000E) @12V |
| Μετρήσεις (εκτός από τοποθέτηση) | 29 mm × 29 mm × 42 mm |
| Βάρος | 88 g (A5200CG000) / 98 g (AH5200CG000E) |
| Εργασιακή θερμοκρασία | 0°C ~ +50°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης. | -30°C ~ +80°C |
| Συμφωνία | GigE Vision Β2.0, GenICam |
| Πιστοποιητικά | Ειδικότερα, οι ενδείξεις που αναφέρονται στην παράγραφο 1 δεν ισχύουν για τα προϊόντα που αναφέρονται στην παράγραφο 1 του παρόντος παραρτήματος. |
| Χαρακτηριστικά ISP | Διόρθωση γ-μα, διόρθωση LUT, διόρθωση επιπέδου μαύρου, φωτεινότητα, αντίθεση, FFC, απομόνωση, οξύτητα, ισορροπία λευκού, CCM, διόρθωση θερμοκρασίας πολλαπλών χρωμάτων, διόρθωση διαστολής πολλαπλών λειτουργιών |
| Βασικά χαρακτηριστικά | ROI, Binning (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλίμακας των pixel), X/Y Flip, AutoFunction, Lossless compression, Sequencer |
Συσκευή και αποστολή
Πληροφορίες εταιρείας
Η Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd. είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος προμηθευτής εξαρτημάτων συστημάτων ελέγχου.
Με την πολυετή εμπειρία μας στον βιομηχανικό τομέα, παρέχουμε συνεχώς ανταλλακτικά υψηλής ποιότητας.
Τέλεια.
Είμαστε κορυφαίοι στην PLC, αισθητήρες, HIM, πομπούς.
Καλύτερες μάρκες προμηθειών ως εξής:1)Bently nevada.2)+GF+.3)ABB.4)Foxobro.Καλό εργασιακό περιβάλλον, τέλεια ομάδα, ειλικρινής συνεργασία →→ Να επιτύχουμε την επιτυχία μας!!!
![]()