| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
Η IRAYPLE AH7040CG000 είναι μια υψηλής απόδοσης, συμπαγή κάμερα σάρωσης περιοχής από τη σειρά APro, ειδικά σχεδιασμένη για απαιτητικές εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού και μηχανικής όρασης.Διαθέτει ισχυρή διεπαφή Gigabit Ethernet (GigE) με υποστήριξη Power over Ethernet (PoE), παρέχοντας εύρος ζώνης δεδομένων 1 Gbps και μέγιστη απόσταση μετάδοσης έως και 100 μέτρα, απλοποιώντας την καλωδίωση και την ενσωμάτωση του συστήματος.
Χτισμένη γύρω από έναν αισθητήρα παγκόσμιου κλείστρου CMOS Sony IMX287 1/2.9 ιντσών, η κάμερα παρέχει ανάλυση 720 x 540 pixel (0,4 MP) με ταχύτητα έως 300 fps,διασφάλιση της καθαρής λήψης εικόνας αντικειμένων που κινούνται γρήγορα χωρίς θολούμενη κίνησηΟι βασικές τεχνικές παραμέτρους περιλαμβάνουν μέγεθος pixel 6,9 μm, βάθος εξόδου 12 bit, δυναμικό εύρος 73 dB και αναλογία σήματος/θους 43 dB.
Η συσκευή περιλαμβάνει ενσωματωμένη μνήμη αποθήκευσης 256MB για να χειρίζεται ταχύτατες εκρήξεις δεδομένων και να εξασφαλίζει αξιόπιστη μετάδοση εικόνας.Υποστηρίζει ευέλικτες λειτουργίες ενεργοποίησης και προσφέρει μια ολοκληρωμένη διεπαφή φακού C-mountΜε συμπαγείς διαστάσεις 29mm x 29mm x 42mm και εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας από 0°C έως +50°C, έχει σχεδιαστεί για ισχυρές βιομηχανικές επιδόσεις και φέρει διεθνείς πιστοποιητικές, συμπεριλαμβανομένων των CE,UKCA, UL, KC, και RoHS.
Αυτή η έγχρωμη βιομηχανική κάμερα έχει σχεδιαστεί για ακριβείς εργασίες στον έλεγχο ποιότητας, την αυτοματοποιημένη οπτική επιθεώρηση (AOI) και την παρακολούθηση υψηλής ταχύτητας της γραμμής συναρμολόγησης.Το κύριο πλεονέκτημα του έγκειται στον συνδυασμό του παγκόσμιου αισθητήρα κλείστρου (εξάλειψη θολού κίνησης) και της υψηλής ταχύτητας διεπαφής GigE, επιτρέποντας την αξιόπιστη σύνδεση μεγάλων αποστάσεων για συστήματα κατανεμημένης όρασης.
Ένα σημαντικό λειτουργικό πλεονέκτημα είναι η εκτεταμένη δέσμη των ενσωματωμένων χαρακτηριστικών επεξεργασίας σήματος εικόνας (ISP), συμπεριλαμβανομένης της διόρθωσης γάμμα, των πινάκων αναζήτησης (LUT), της διόρθωσης επιπέδου μαύρου,ρύθμιση φωτεινότητας/αντίθεσης, διόρθωση επίπεδου πεδίου (FFC), απομόνωση, οξύνωση, ισορροπία λευκού και ματρίκας διόρθωσης χρώματος (CCM).μείωση του φόρτου επεξεργασίας στον υπολογιστή υποδοχής.
Η κάμερα υποστηρίζει επίσης προηγμένες λειτουργίες όπως περιοχή ενδιαφέροντος (ROI), pixel binning (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλίμακας), αντανάκλαση εικόνας, AutoFunction, χωρίς απώλεια συμπίεση,και Sequencer για αυτοματοποιημένο κύκλο παραμέτρωνΗ συμμόρφωση με το πρωτόκολλο GigE Vision V2.0 και το πρότυπο GenICam εξασφαλίζει απρόσκοπτη ολοκλήρωση με το λογισμικό και τις πλατφόρμες μηχανικής όρασης.
| Κατηγορία παραμέτρου | Λεπτομέρειες προδιαγραφών |
|---|---|
| Σχήμα | ΑΧ7040CG000 / AH7040CG000E |
| Σειρά | Η κάμερα μικρής εμβέλειας APro |
| Αισθητήρας | Sony IMX287, Παγκόσμιο Shutter |
| Απόφαση | 0.4 MP (720 × 540) |
| Τύπος αισθητήρα | 1/2.9′′ CMOS |
| Χρώμα / Μονο | Χρώμα |
| Ποσοστό καρέ | 300 fps (AH7040CG000) / 310 fps (AH7040CG000E) (319.9 fps @ Burst Mode) |
| Μέγεθος pixel | 60,9 μm × 6,9 μm |
| Δυναμικό εύρος | 60 dB (AH7040CG000) / 68,3 dB (AH7040CG000E) |
| Σχέδιο σήματος-θόρυβου | 38 dB (AH7040CG000) / 39,7 dB (AH7040CG000E) |
| Βαθμός Μπιτ | 12 bit |
| Μορφές εικόνας | Μονό 8/10/12, Bayer RG 8/10/10Παρασκευασμένο/12/12Παρασκευασμένο, YUV422_8_UYVY, YUV422_8, RGB8, BGR8 |
| Χρόνος έκθεσης | ΔΕ: 1 μs ~ 14 μs· ΔΕ: 15 μs ~ 10 sec |
| Κέρδος | 1 ~ 32X |
| Γάμα | Πεδίο 0 ~ 3.99998, υποστηρίζει το LUT |
| Διασύνδεση δεδομένων | GigE, PoE (IEEE 802.3af) (ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων έως 1 Gbps, μέγιστη απόσταση μετάδοσης 100 m) |
| Στήλη φακού | Σημείωση: |
| ΠΕΔΠ | 6-πιν Hirose: 1× Επικοινωνίες με οπτική απομόνωση, 1× Επικοινωνίες με οπτική απομόνωση, 1× Διαμορφωτές I/O |
| Τρόποι ενεργοποίησης | Ενεργοποιητής λογισμικού, ενεργοποιητής υλικού, ελεύθερη λειτουργία |
| Ενσωματωμένη αποθήκευση | 256 MB |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | PoE (IEEE 802.3af) ή DC 9V ~ 24V μέσω της διεπαφής Hirose |
| Κατανάλωση ενέργειας | 3.8 W @12 VDC (AH7040CG000) / 2,5 W @12 VDC (AH7040CG000E) |
| Συγκροτήσεις χρήστη | 2 σετ (7100/2000) / 3 σετ (7100E/2000E) |
| Μέγεθος | 29 mm × 29 mm × 42 mm (εκτός από τοποθέτηση φακού και πίσω συνδέσμους) |
| Βάρος | 88 g (AH7040CG000) / 98 g (AH7040CG000E) |
| Εργασιακή θερμοκρασία | 0°C ~ +50°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης. | -30°C ~ +80°C |
| Συμφωνία | GigE Vision Β2.0, GenICam, CE, UKCA, UL, KC, RoHS |
| Βασικά χαρακτηριστικά | Επικαιροποιήσεις για την παρακολούθηση των επιδόσεων και των επιδόσεων |
Η Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος προμηθευτής εξαρτημάτων συστημάτων ελέγχου.
Με πολυετή εμπειρία στον βιομηχανικό τομέα, παρέχουμε σταθερά ανταλλακτικά υψηλής ποιότητας, εξασφαλίζοντας ότι όλες οι εργασίες εκτελούνται τέλεια.
Εξειδικευόμαστε σε PLC, αισθητήρες, HIM, και πομπούς.
Καλό εργασιακό περιβάλλον, τέλεια ομάδα και ειλικρινής συνεργασία μας βοηθούν να επιτύχουμε αμοιβαία επιτυχία!