| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
Η IRAYPLE AH7040MG000 είναι μια συμπαγής μονόχρωμη κάμερα σάρωσης περιοχής υψηλής απόδοσης από τη σειρά APro, ειδικά σχεδιασμένη για απαιτητικές εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού και μηχανικής όρασης. Διαθέτει μια στιβαρή διεπαφή Gigabit Ethernet (GigE) με υποστήριξη Power over Ethernet (PoE), παρέχοντας εύρος ζώνης δεδομένων 1 Gbps και μέγιστη απόσταση μετάδοσης έως και 100 μέτρα, γεγονός που απλοποιεί την καλωδίωση και την ενσωμάτωση του συστήματος. Η κάμερα είναι κατασκευασμένη γύρω από έναν αισθητήρα global shutter CMOS Sony IMX287 1/2.9 ιντσών, προσφέροντας ανάλυση 720 x 540 pixel (0.4 MP) σε υψηλό ρυθμό καρέ έως και 310 fps, εξασφαλίζοντας ευκρινή λήψη εικόνων αντικειμένων που κινούνται γρήγορα χωρίς θόλωση κίνησης. Οι βασικές τεχνικές παράμετροι περιλαμβάνουν μέγεθος pixel 6.9 μm, βάθος εξόδου 12-bit, δυναμικό εύρος 68.2 dB και λόγο σήματος προς θόρυβο 39.9 dB. Είναι εξοπλισμένη με μια σημαντική ενσωματωμένη μνήμη cache 256MB για τη διαχείριση παλμών δεδομένων υψηλής ταχύτητας και την εξασφάλιση αξιόπιστης μετάδοσης εικόνων. Η συσκευή υποστηρίζει ευέλικτες λειτουργίες ενεργοποίησης (λογισμικού, υλικού, ελεύθερης εκτέλεσης) και προσφέρει μια ολοκληρωμένη διεπαφή φακού C-mount. Με συμπαγείς διαστάσεις 29mm x 29mm x 42mm και εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας 0°C έως +50°C, είναι σχεδιασμένη για στιβαρή απόδοση σε βιομηχανικά περιβάλλοντα και φέρει σημαντικές διεθνείς πιστοποιήσεις, συμπεριλαμβανομένων των CE, UKCA, UL, KC και RoHS.
Αυτή η μονόχρωμη βιομηχανική κάμερα έχει σχεδιαστεί για εργασίες ακριβείας σε επιθεωρήσεις υψηλής ταχύτητας, καθοδήγηση ρομπότ, ανάγνωση barcode και συναρμολόγηση ηλεκτρονικών εξαρτημάτων όπου η πληροφορία χρώματος δεν απαιτείται. Το κύριο πλεονέκτημά της έγκειται στο συνδυασμό ενός αισθητήρα global shutter, ο οποίος εξαλείφει τη θόλωση κίνησης, και μιας διεπαφής GigE υψηλής ταχύτητας, που επιτρέπει αξιόπιστη συνδεσιμότητα μεγάλης εμβέλειας για κατανεμημένα συστήματα όρασης. Ένα σημαντικό λειτουργικό όφελος είναι η εκτεταμένη σουίτα λειτουργιών επεξεργασίας σήματος εικόνας (ISP) που διαθέτει, η οποία περιλαμβάνει διόρθωση γάμμα, πίνακες αναζήτησης (LUT), διόρθωση μαύρου επιπέδου, ρύθμιση φωτεινότητας/αντίθεσης, διόρθωση επίπεδου πεδίου (FFC), μείωση θορύβου και ευκρίνεια. Αυτές οι λειτουργίες επιτρέπουν τη βελτιστοποίηση εικόνων σε πραγματικό χρόνο απευθείας εντός της κάμερας, μειώνοντας το φορτίο επεξεργασίας στον κεντρικό υπολογιστή. Η κάμερα υποστηρίζει επίσης προηγμένες λειτουργίες όπως Περιοχή Ενδιαφέροντος (ROI), pixel binning (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλιμάκωσης), αναστροφή εικόνας, AutoFunction, συμπίεση χωρίς απώλειες και Sequencer για αυτοματοποιημένο κύκλο παραμέτρων. Η συμμόρφωση με το πρωτόκολλο GigE Vision V2.0 και το πρότυπο GenICam διασφαλίζει την απρόσκοπτη ενσωμάτωση με ένα ευρύ φάσμα λογισμικού και πλατφορμών μηχανικής όρασης, καθιστώντας την AH7040MG000 μια ευέλικτη και ισχυρή λύση για τη βελτίωση του ποιοτικού ελέγχου και της λειτουργικής αποδοτικότητας στο εργοστάσιο.
| Κατηγορία Παραμέτρου | Λεπτομέρειες Προδιαγραφών |
|---|---|
| Μοντέλο | AH7040MG000 / AH7040MG000E |
| Σειρά | Σειρά AH / Σειρά A / Κάμερα Μικρής Περιοχής Σειράς 7000 |
| Αισθητήρας | Sony IMX287, Global Shutter |
| Ανάλυση | 0.4 MP (720 × 540) |
| Τύπος Αισθητήρα | 1/2.9" CMOS |
| Χρώμα / Μονόχρωμο | Μονόχρωμο |
| Ρυθμός Καρέ | 300 fps (AH7040MG000) / 310 fps (AH7040MG000E) (319.9 fps σε λειτουργία συμπίεσης burst) |
| Μέγεθος Pixel | 6.9 μm × 6.9 μm |
| Δυναμικό Εύρος | 60 dB (AH7040MG000) / 68.2 dB (AH7040MG000E) |
| Λόγος Σήματος προς Θόρυβο | 38 dB (AH7040MG000) / 39.9 dB (AH7040MG000E) |
| Βάθος Bit | 12 bit |
| Μορφές Εικόνας | Mono8 / Mono10 / Mono10Packed / Mono12 / Mono12Packed |
| Έκθεση Κλείστρου | SE: 1 μs ~ 14 μs; UE: 15 μs ~ 10 δευτ. (AH7040MG000E) |
| Κέρδος | 1 ~ 32X |
| Γάμμα | Εύρος 0 ~ 3.99998, υποστηρίζει LUT |
| Διεπαφή Δεδομένων | GigE, PoE (IEEE 802.3af), εύρος ζώνης 1 Gbps |
| Βάση Φακού | C-mount |
| GPIO | Hirose 6 ακίδων: 1× οπτο-απομονωμένη είσοδος, 1× οπτο-απομονωμένη έξοδος, 1× διαμορφώσιμη I/O (μη απομονωμένη) |
| Λειτουργίες Ενεργοποίησης | Ενεργοποίηση Λογισμικού, Ενεργοποίηση Υλικού, Ελεύθερη Εκτέλεση |
| Ενσωματωμένη Μνήμη Cache | 256 MB |
| Τροφοδοσία | PoE (IEEE 802.3af) ή DC 9V ~ 24V μέσω διεπαφής Hirose |
| Κατανάλωση Ενέργειας | 3.5 W @12VDC (AH7040MG000) / 2.4 W @12VDC (AH7040MG000E) |
| Διαμορφώσεις Χρήστη | 2 σετ (AH7040MG000) / 3 σετ (AH7040MG000E) |
| Διαστάσεις | 29 mm × 29 mm × 42 mm (χωρίς τη βάση του φακού και τον πίσω σύνδεσμο του περιβλήματος) |
| Βάρος | 88 g (AH7040MG000) / 98 g (AH7040MG000E) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας. | 0°C ~ +50°C (AH7040MG000) / 0°C ~ +50°C (AH7040MG000E) |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης. | -30°C ~ +80°C |
| Συμβατότητα | GigE Vision V2.0, GenICam, CE, FCC, RoHS |
| Βασικά Χαρακτηριστικά | ROI, Binning (υποστήριξη αυθαίρετης κλιμάκωσης), Αναστροφή X/Y, SPC (Διόρθωση Ενιαίου Σημείου), Διόρθωση Γάμμα, LUT, Διόρθωση Μαύρου Επιπέδου, FFC, Μείωση Θορύβου, Ευκρίνεια, Αυτόματη Λειτουργία, Συμπίεση Χωρίς Απώλειες, Sequencer |
Συσκευασία & Αποστολή
Πληροφορίες Εταιρείας
Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd. είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος προμηθευτής εξαρτημάτων συστημάτων ελέγχου. Ειδικευόμαστε σε συστήματα ελέγχου και οδηγούς.
Με πολυετή εμπειρία στον βιομηχανικό τομέα, παραδίδουμε σταθερά ανταλλακτικά υψηλότερης ποιότητας. που διασφαλίζουν ότι όλες αυτές οι εργασίες είναι
τέλεια.
είμαστε κύριοι σε PLC, Αισθητήρες, HIM, Μετατροπείς.
Καλύτερες Μάρκες Προμήθειας Ως Εξής: 1) Bently nevada. 2) +GF+. 3) ABB. 4) Foxobro. Καλό εργασιακό περιβάλλον, τέλεια ομάδα, ειλικρινής συνεργασία →→ Επιτύχετε εσάς και την επιτυχία μας !!!