| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
Η IRAYPLE AH7040MG001 είναι μια υψηλής απόδοσης, συμπαγή μονόχρωμη κάμερα σάρωσης περιοχής από τη σειρά APro, ειδικά σχεδιασμένη για απαιτητικές εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού και μηχανικής όρασης.Διαθέτει διεπαφή Gigabit Ethernet (GigE) με υποστήριξη Power over Ethernet (PoE)Η κάμερα είναι κατασκευασμένη γύρω από ένα Sony IMX297 1/2.9 ιντσών CMOS παγκόσμιος αισθητήρας κλείστρου, που παρέχει ανάλυση 720 x 540 εικονοστοιχείων (0,4 MP) με ρυθμό πινάκων 123 fps, διασφαλίζοντας την απόλυτη λήψη εικόνας αντικειμένων που κινούνται γρήγορα.βάθος εξόδου 10 bitΗ συσκευή είναι εξοπλισμένη με μια σημαντική ενσωματωμένη μνήμη αποθήκευσης 256MB για να χειρίζεται ταχύτατες εκρήξεις δεδομένων και να εξασφαλίζει αξιόπιστη μετάδοση εικόνας.Η συσκευή υποστηρίζει ευέλικτες λειτουργίες ενεργοποίησης (λογισμικό, υλικού, ελεύθερης λειτουργίας) και προσφέρει μια ολοκληρωμένη διεπαφή φακού C-mount.έχει σχεδιαστεί για ισχυρές επιδόσεις σε βιομηχανικά περιβάλλοντα και φέρει σημαντικές διεθνείς πιστοποιήσεις, συμπεριλαμβανομένων των πιστοποιητικών CE, UKCA, UL, KC, και RoHS.
Αυτή η κάμερα έχει σχεδιαστεί για ακριβείς εργασίες στον βιομηχανικό αυτοματισμό, συμπεριλαμβανομένης της επιθεώρησης υψηλής ταχύτητας, της ρομποτικής καθοδήγησης, της ανάγνωσης barcode και της συναρμολόγησης ηλεκτρονικών εξαρτημάτων.Το κύριο πλεονέκτημα του έγκειται στον συνδυασμό του με έναν παγκόσμιο αισθητήρα κλείστρου, η οποία εξαλείφει την ασαφή κίνηση, και μια υψηλής ταχύτητας διεπαφή GigE, που επιτρέπει αξιόπιστη σύνδεση μεγάλων αποστάσεων για συστήματα κατανεμημένης όρασης.Ένα σημαντικό λειτουργικό πλεονέκτημα είναι η εκτεταμένη σειρά των ενσωματωμένων χαρακτηριστικών επεξεργασίας σήματος εικόνας (ISP), η οποία περιλαμβάνει διόρθωση γάμμα, πίνακες αναζήτησης (LUT), διόρθωση επιπέδου μαύρου, προσαρμογή φωτεινότητας / αντίθεσης, διόρθωση επίπεδου πεδίου (FFC), απομόνωση και οξύνωση.Αυτά τα χαρακτηριστικά επιτρέπουν την βελτιστοποίηση εικόνας σε πραγματικό χρόνο απευθείας μέσα στην κάμεραΗ κάμερα υποστηρίζει επίσης προηγμένες λειτουργίες όπως περιοχή ενδιαφέροντος (ROI), pixel binning (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλίμακας), αντανάκλαση εικόνας,ΑυτολειτουργίαΣυμμόρφωση με το GigE Vision V2.Το πρωτόκολλο 0 και το πρότυπο GenICam εξασφαλίζουν απρόσκοπτη ολοκλήρωση με ένα ευρύ φάσμα λογισμικού και πλατφορμών μηχανικής όρασης, καθιστώντας το AH7040MG001 μια ευπροσάρμοστη και ισχυρή λύση για την ενίσχυση του ελέγχου ποιότητας και της λειτουργικής αποτελεσματικότητας στο εργοστάσιο
| Κατηγορία παραμέτρου | Λεπτομέρειες προδιαγραφών |
|---|---|
| Σχήμα | ΑΑ7040MG001 / ΑΑ7040MG001E |
| Σειρά | Η σειρά AH / η σειρά APro Small Area Array Camera |
| Αισθητήρας | Sony IMX297, Παγκόσμιο Shutter |
| Τύπος αισθητήρα | 1/2.9′′ CMOS |
| Χρώμα / Μονο | Μονό |
| Απόφαση | 0.4 MP, 720 × 540 |
| Ποσοστό καρέ | 123 fps (AH7040MG001) / 310 fps (AH7040MG001E) |
| Μέγεθος pixel | 60,9 μm × 6,9 μm |
| Δυναμικό εύρος | 60 dB (AH7040MG001) / 68,2 dB (AH7040MG001E) |
| Σχέδιο σήματος-θόρυβου | 38 dB (AH7040MG001) / 39,9 dB (AH7040MG001E) |
| Βαθμός Μπιτ | 10 bit (AH7040MG001) / 12 bit (AH7040MG001E) |
| Μορφές εικόνας | Μονό8/10/10Συσκευασμένο (AH7040MG001) / Μονό8/10/10Συσκευασμένο/Μονό12/Μονό12Συσκευασμένο (AH7040MG001E) |
| Χρόνος έκθεσης | 1 μs ~ 1 s / SE: 1 μs ~ 14 μs· UE: 15 μs ~ 10 sec (AH7040MG001E) |
| Κέρδος | 1 ~ 32X |
| Γάμα | Περιοχή 0 ~ 4, υποστηρίζει LUT |
| Διασύνδεση δεδομένων | GigE (1 Gbps εύρος ζώνης), PoE |
| Στήλη φακού | Σημείωση: |
| ΠΕΔΠ | 6-pin Hirose: 1x είσοδος με οπτική απομόνωση, 1x έξοδος με οπτική απομόνωση, 1x ρυθμιζόμενη Ε/Υ |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | PoE (IEEE 802.3af) ή DC 9V ~ 24V μέσω Hirose |
| Κατανάλωση ενέργειας | Περίπου 3,5 W @12 VDC (AH7040MG001) / 2,4 W @12 VDC (AH7040MG001E) |
| Ενσωματωμένη αποθήκευση | 128 MB (AH7040MG001) / 256 MB (AH7040MG001E) |
| Μέγεθος | 29 mm × 29 mm × 42 mm (με εξαίρεση τοποθέτηση φακού και το συνδέσιμο πίσω θήκης) |
| Βάρος | 88 g (AH7040MG001) / 98 g (AH7040MG001E) |
| Εργασιακή θερμοκρασία | 0°C ~ +50°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης. | -30°C ~ +80°C |
| Συμφωνία | GigE Vision Β2.0, GenICam, CE, UKCA, UL, KC, RoHS |
| Βασικά χαρακτηριστικά | Εναλλακτικές τεχνικές για την επεξεργασία του υλικού |
Συσκευή και αποστολή
Πληροφορίες εταιρείας
Η Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd. είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος προμηθευτής εξαρτημάτων συστημάτων ελέγχου.
Με την πολυετή εμπειρία μας στον βιομηχανικό τομέα, παρέχουμε συνεχώς ανταλλακτικά υψηλής ποιότητας.
Τέλεια.
Είμαστε κορυφαίοι στην PLC, αισθητήρες, HIM, πομπούς.
Καλύτερες μάρκες προμηθειών ως εξής:1)Bently nevada.2)+GF+.3)ABB.4)Foxobro.Καλό εργασιακό περιβάλλον, τέλεια ομάδα, ειλικρινής συνεργασία →→ Να επιτύχουμε την επιτυχία μας!!!
Ετικέτες: