| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
Η IRAYPLE AH7040CG001 είναι μια υψηλής απόδοσης,μη ψύκνωτο σε δίκτυο μικροβολόμετρο με υπέρυθρες κάμερες, κατασκευασμένο για αξιόπιστη ενσωμάτωση σε συστήματα βιομηχανικής αυτοματοποίησης και μηχανικής όρασηςΔιαθέτει μια τυποποιημένη διεπαφή Gigabit Ethernet (GigE) που παρέχει εύρος ζώνης δεδομένων 1 Gbps και υποστηρίζει καλώδια μέχρι 100 μέτρων για ευέλικτη εγκατάσταση συστήματος.Η βασική μονάδα παρέχει υψηλής ποιότητας θερμική απεικόνιση με εξαιρετική θερμική ευαισθησία και ανταγωνιστική διαφορά ισοδύναμης θερμοκρασίας θορύβου (NETD) για ακριβή μέτρηση θερμοκρασίαςΟι βασικές τεχνικές προδιαγραφές περιλαμβάνουν 256MB ενσωματωμένης μνήμης cache για αξιόπιστο χειρισμό δεδομένων κατά τη διάρκεια εκρήξεων υψηλού ρυθμού εικόνας ή επαναδιαβίβασης εικόνας.και υποστήριξη για ευέλικτες λειτουργίες ενεργοποίησης, συμπεριλαμβανομένου του λογισμικούΗ συσκευή ενσωματώνει θερμοηλεκτρικό ψυγείο (TEC) για σταθεροποίηση της θερμοκρασίας του ανιχνευτή, εξασφαλίζοντας συνεπή ακρίβεια μετρήσεων.Είναι εξοπλισμένο με μια ολοκληρωμένη σειρά λειτουργιών επεξεργασίας σήματος εικόνας (ISP) και είναι πλήρως συμβατό με το πρωτόκολλο GigE Vision και το πρότυπο GenICamΗ ενότητα πληροί τις απαραίτητες διεθνείς πιστοποιήσεις, συμπεριλαμβανομένων των CE, UKCA, UL, KC και RoHS για παγκόσμια ανάπτυξη.
Αυτός ο πυρήνας θερμικής απεικόνισης έχει σχεδιαστεί για απαιτητικές βιομηχανικές εφαρμογές που απαιτούν αξιόπιστα, δικτυωμένα θερμικά δεδομένα για αυτοματοποιημένη ανάλυση και έλεγχο.Οι κύριες εφαρμογές περιλαμβάνουν 24/7 προγνωστική συντήρηση ηλεκτρικών και μηχανικών στοιχείων, αυτοματοποιημένη οπτική επιθεώρηση (AOI) στην κατασκευή και συνεχής παρακολούθηση της διαδικασίας.Τα βασικά πλεονεκτήματα είναι η ισχυρή συνδεσιμότητα του βιομηχανικού δικτύου για εύκολη ενσωμάτωση στην εργοστασιακή υποδομή πληροφορικής, και ισχυρό επιβατικό ISP που εκφορτώνει τις εργασίες επεξεργασίας εικόνας από τους υπολογιστές υποδοχής, μειώνοντας την πολυπλοκότητα του συστήματος και την καθυστέρηση.Η ενσωματωμένη μηχανή ISP εκτελεί διορθώσεις και βελτιώσεις σε πραγματικό χρόνο, συμπεριλαμβανομένης της διόρθωσης γάμμα, πίνακες αναζήτησης, διόρθωση επιπέδου μαύρου, ρύθμιση φωτεινότητας / αντίθεσης, διόρθωση επίπεδου πεδίου (FFC), απομόνωση, οξύνωση και πολλά άλλα.Περιφέρειες ενδιαφέροντος που καθορίζονται από τον χρήστη (ROI), ευέλικτη διαμόρφωση των pixel (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλίμακας), αντανάκλαση εικόνας, λειτουργίες AutoFunction και ένας Sequencer για αυτοματοποιημένο κύκλο παραμέτρων.ολοκληρωμένη λύση θερμικής απεικόνισης που χρησιμεύει ως έξυπνος κόμβος αισθητήρων στις πλατφόρμες Industrial IoT (IIoT), επιτρέποντας τη μέτρηση της θερμοκρασίας σε πραγματικό χρόνο, τη δημιουργία ρυθμιζόμενων συναγερμών και την απρόσκοπτη ενσωμάτωση δεδομένων για βελτιωμένη νοημοσύνη αυτοματοποίησης και στρατηγικές προληπτικής συντήρησης.
| Κατηγορία παραμέτρου | Λεπτομέρειες προδιαγραφών |
|---|---|
| Σχήμα | ΑΧ7040CG001 / AH7040CG001E |
| Σειρά | Η σειρά AH / η σειρά APro Small Area Array Camera |
| Αισθητήρας | Sony IMX297, Παγκόσμιο Shutter |
| Τύπος αισθητήρα | 1/2.9′′ CMOS |
| Χρώμα / Μονο | Χρώμα |
| Απόφαση | 0.4 MP, 720 × 520 (στήλη × σειρά) |
| Ποσοστό καρέ | 125.2 fps @ 720 × 520 |
| Μέγεθος pixel | 60,9 μm × 6,9 μm |
| Δυναμικό εύρος | 62.5 dB |
| Σχέδιο σήματος-θόρυβου | 40 dB |
| Βαθμός Μπιτ | 10 μπιτ |
| Μορφές εικόνας | Μονό 8/10, Bayer RG 8/10/10Συσκευασμένο, YUV422_8_UYVY, YUV422_8, RGB8, BGR8 |
| Διασύνδεση δεδομένων | GigE (1 Gbps εύρος ζώνης, έως 100m), PoE |
| Στήλη φακού | Σημείωση: |
| Χρόνος έκθεσης | Τρόπος εξαιρετικά σύντομης έκθεσης: 1 μs ~ 13 μs. Τρόπος πρότυπης έκθεσης: 14 μs ~ 10 sec. |
| Κέρδος | 1 ~ 32X (Ψηφιακό κέρδος) |
| Γάμα | Πεδίο 0 ~ 3.99998, υποστηρίζει το LUT |
| Τρόποι ενεργοποίησης | Ενεργοποιητής λογισμικού, ενεργοποιητής υλικού, ελεύθερη λειτουργία |
| Ενσωματωμένη αποθήκευση | 256 MB |
| ΠΕΔΠ | 6-pin Hirose: 1x εισροή με οπτική απομόνωση, 1x έξοδος με οπτική απομόνωση, 1x ρυθμιζόμενη I/O (μη απομονωμένη) |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | PoE (IEEE 802.3af) ή DC 9V ~ 24V μέσω της διεπαφής Hirose |
| Κατανάλωση ενέργειας | Περίπου 2,20 W @12 VDC (τυπικό) |
| Μέγεθος | 29 mm × 29 mm × 42 mm (με εξαίρεση τοποθέτηση φακού και το συνδέσιμο πίσω θήκης) |
| Βάρος | Περίπου 98 γραμμάρια. |
| Εργασιακή θερμοκρασία | -30°C ~ +50°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης. | -30°C ~ +80°C |
| Συμφωνία | GigE Vision Β2.0, GenICam, CE, UKCA, UL, KC, RoHS |
| Βασικά χαρακτηριστικά | Εναλλακτικές τεχνικές για τη διαμόρφωση των χρωστικών χρωμάτωνΕικόνα 6 άξονες Διόρθωση, Αυτοκίνητη λειτουργία, χωρίς απώλεια συμπίεση, Sequencer, 3 κανάλια διαμόρφωσης που ορίζονται από τον χρήστη |
Συσκευή και αποστολή
Πληροφορίες εταιρείας
Η Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd. είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος προμηθευτής εξαρτημάτων συστημάτων ελέγχου.
Με την πολυετή εμπειρία μας στον βιομηχανικό τομέα, παρέχουμε συνεχώς ανταλλακτικά υψηλής ποιότητας.
Τέλεια.
Είμαστε κορυφαίοι στην PLC, αισθητήρες, HIM, πομπούς.
Καλύτερες μάρκες προμηθειών ως εξής:1)Bently nevada.2)+GF+.3)ABB.4)Foxobro.Καλό εργασιακό περιβάλλον, τέλεια ομάδα, ειλικρινής συνεργασία →→ Να επιτύχουμε την επιτυχία μας!!!
![]()