| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
| Parameter Category | Specification Details |
|---|---|
| Model | AH7160CG000 / AH7160CG000E / A7160CG000 |
| Series | APro / A Series Small Area Array Camera |
| Sensor | Sony IMX273, Global Shutter |
| Sensor Type | 1/2.9″ CMOS |
| Resolution | 1.6 MP (1440 × 1080) |
| Pixel Size | 3.45 μm × 3.45 μm |
| Frame Rate | 77 fps (100.5 fps with lossless compression burst mode) |
| Color / Mono | Color |
| Bit Depth | 12 bit |
| Dynamic Range | 70.8 dB (Typ.) / 60 dB (A7160CG000) |
| Signal-to-Noise Ratio | 39.9 dB (Typ.) |
| Gain | 1 ~ 32X |
| Exposure Time | 16 μs ~ 1 s (A7160CG000) / SE: 1 μs ~ 14 μs; UE: 15 μs ~ 10 sec (AH7160CG000E) |
| Gamma | Range 0 ~ 4, supports LUT |
| Image Formats | Mono8/10/12, Bayer RG8/10/10Packed/12/12Packed, YUV422_8_UYVY, YUV422_8, RGB8, BGR8 |
| Trigger Modes | Software Trigger, Hardware Trigger, Free Run |
| Data Interface | GigE, PoE (1 Gbps bandwidth, up to 100m) |
| Lens Mount | C-mount |
| GPIO | 1× 6-pin Hirose: 1× Opto-isolated input, 1× Opto-isolated output, 1× configurable I/O |
| On-board Cache | 256 MB |
| User Configurations | 2 sets (A7160CG000) / 3 sets (AH7160CG000E) |
| Power Supply | PoE (IEEE 802.3af) or DC 9V ~ 24V via Hirose interface |
| Power Consumption | 12V≈3.8W (A7160CG000) / 12V≈2.5W (AH7160CG000E) |
| Dimensions | 29 mm × 29 mm × 42 mm (excluding lens mount and rear case connector) |
| Weight | 88 g (A7160CG000) / 98 g (AH7160CG000E) |
| Operating Temp. | 0℃ ~ +50℃ |
| Storage Temp. | -30℃ ~ +80℃ |
| Compatibility | GigE Vision V2.0, GenICam |
| Certifications | CE, UKCA, UL, KC, RoHS |
| Key Features | ROI, Binning (including arbitrary pixel scaling), X/Y Flip, SPC, Gamma Correction, LUT, Black Level Correction, FFC, Denoising, Sharpening, White Balance, CCM, Multi-color temperature adjustment, Auto Function, Lossless Compression, Sequencer |