| MOQ: | 1 |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | 50*50*50 χλστ |
| Περίοδος παράδοσης: | 3-7 |
| Μέθοδος πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1/τεμάχιο σε απόθεμα |
Η IRAYPLE AH7040CU000 είναι μια συμπαγής έγχρωμη κάμερα περιοχής σάρωσης υψηλής απόδοσης από τη σειρά APro, ειδικά σχεδιασμένη για απαιτητικές εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού και μηχανικής όρασης. Διαθέτει διεπαφή USB 3.0 υψηλής ταχύτητας με θεωρητικό εύρος ζώνης 5 Gbps, επιτρέποντας γρήγορη μεταφορά δεδομένων για απεικόνιση υψηλού ρυθμού καρέ, και τροφοδοτείται απευθείας μέσω της σύνδεσης USB για απλοποιημένη ρύθμιση συστήματος. Η κάμερα είναι κατασκευασμένη γύρω από έναν αισθητήρα CMOS παγκόσμιου κλείστρου Sony IMX287 1/2.9 ιντσών, προσφέροντας ανάλυση 720 x 540 pixel (0.4 MP) σε εντυπωσιακό ρυθμό καρέ έως και 525 fps, ιδανικό για τη λήψη αντικειμένων που κινούνται γρήγορα χωρίς θόλωση κίνησης. Οι βασικές τεχνικές παράμετροι περιλαμβάνουν μέγεθος pixel 6.9 μm, βάθος εξόδου 10-bit, υψηλό λόγο σήματος προς θόρυβο (>70 dB) και υποστήριξη για μορφές πίνακα φίλτρου χρώματος Bayer. Είναι εξοπλισμένη με ενσωματωμένη μνήμη cache 256MB για τη διαχείριση εκρήξεων δεδομένων υψηλής ταχύτητας και τη διασφάλιση αξιόπιστης μετάδοσης εικόνας. Η συσκευή υποστηρίζει ευέλικτες λειτουργίες ενεργοποίησης (λογισμικό, υλικό, ελεύθερη λειτουργία) και προσφέρει μια τυπική διεπαφή φακού C-mount. Με συμπαγείς διαστάσεις 29mm x 29mm x 30mm και ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας -30°C έως +50°C, έχει σχεδιαστεί για στιβαρή απόδοση σε δύσκολα βιομηχανικά περιβάλλοντα και φέρει μεγάλες διεθνείς πιστοποιήσεις, συμπεριλαμβανομένων των CE, UKCA, UL, KC και RoHS.
Αυτή η έγχρωμη βιομηχανική κάμερα έχει σχεδιαστεί για εργασίες ακριβείας στον ποιοτικό έλεγχο, την αυτοματοποιημένη οπτική επιθεώρηση (AOI), την παρακολούθηση γραμμών συναρμολόγησης υψηλής ταχύτητας και την ανάγνωση barcode όπου η διάκριση χρωμάτων είναι απαραίτητη. Το κύριο πλεονέκτημά της έγκειται στο συνδυασμό ενός αισθητήρα παγκόσμιου κλείστρου, ο οποίος εξαλείφει τη θόλωση κίνησης, και της διεπαφής USB 3.0 υψηλής ταχύτητας, παρέχοντας συνδεσιμότητα χαμηλής καθυστέρησης και υψηλού εύρους ζώνης, κατάλληλη για συστήματα όρασης που βασίζονται σε PC. Ένα σημαντικό λειτουργικό όφελος είναι η εκτεταμένη σουίτα λειτουργιών επεξεργασίας σήματος εικόνας (ISP) στην κάμερα, η οποία περιλαμβάνει διόρθωση γάμμα, πίνακες αναζήτησης (LUT), διόρθωση μαύρου επιπέδου, ρύθμιση φωτεινότητας/αντίθεσης, διόρθωση επίπεδου πεδίου (FFC), μείωση θορύβου, ευκρίνεια, ισορροπία λευκού και μήτρα διόρθωσης χρώματος (CCM). Αυτές οι λειτουργίες επιτρέπουν τη βελτιστοποίηση εικόνας σε πραγματικό χρόνο απευθείας εντός της κάμερας, μειώνοντας το υπολογιστικό φορτίο στον κεντρικό υπολογιστή και βελτιώνοντας την απόκριση του συστήματος. Η κάμερα υποστηρίζει προηγμένες λειτουργίες όπως καθοριζόμενες από τον χρήστη Περιοχές Ενδιαφέροντος (ROI), διάφορες λειτουργίες ομαδοποίησης pixel (συμπεριλαμβανομένης της αυθαίρετης κλιμάκωσης για ευελιξία ανάλυσης), αντικατοπτρισμό εικόνας, AutoFunction για αυτόματη ρύθμιση παραμέτρων και Sequencer για εναλλαγή μεταξύ προκαθορισμένων ρυθμίσεων έκθεσης και κέρδους. Η συμμόρφωση με το πρωτόκολλο USB3 Vision και το πρότυπο GenICam διασφαλίζει την απρόσκοπτη ενσωμάτωση με ένα ευρύ φάσμα λογισμικού και πλατφορμών μηχανικής όρασης, καθιστώντας την AH7040CU000 μια ευέλικτη και ισχυρή λύση για τη βελτίωση της επιθεώρησης, της μέτρησης και της λειτουργικής αποδοτικότητας που βασίζονται στο χρώμα σε αυτοματοποιημένα περιβάλλοντα παραγωγής.
| Κατηγορία Παραμέτρου | Λεπτομέρειες Προδιαγραφών |
|---|---|
| Μοντέλο | AH7040CU000 / A7040CU000 |
| Σειρά | Σειρά AH (Σειρά APro) Κάμερα Μικρής Περιοχής |
| Αισθητήρας | Sony IMX287, Παγκόσμιο Κλείστρο |
| Τύπος Αισθητήρα | CMOS 1/2.9" |
| Χρώμα / Μονόχρωμο | Χρώμα |
| Ανάλυση | 0.4 MP (720 × 540) |
| Ρυθμός Καρέ | 437 fps |
| Μέγεθος Pixel | 6.9 μm × 6.9 μm |
| Δυναμικό Εύρος | 70 dB |
| Λόγος Σήματος προς Θόρυβο | >38 dB |
| Βάθος Bit | 10 bit |
| Μορφές Εικόνας | BayerRG8/10/10Packed, BayerGB8/10/10Packed |
| Χρόνος Έκθεσης | 1 μs ~ 1 δευτ. |
| Κέρδος | 1 ~ 32X |
| Γάμμα | 0 ~ 4, υποστηρίζει LUT |
| Διεπαφή Δεδομένων | USB 3.0, θεωρητικό εύρος ζώνης 5 Gbps, PoUSB (Τροφοδοσία μέσω USB) |
| Βάση Φακού | C-mount |
| GPIO | Hirose 6 ακίδων: 1 οπτο-απομονωμένη είσοδος, 1 οπτο-απομονωμένη έξοδος, 1 διαμορφώσιμη I/O |
| Λειτουργίες Ενεργοποίησης | Ενεργοποίηση Λογισμικού, Ενεργοποίηση Υλικού, Μικτή Ενεργοποίηση Λογισμικού-Υλικού, Ελεύθερη Λειτουργία |
| Ενσωματωμένη Μνήμη Cache | 128 MB |
| Διαμορφώσεις Χρήστη | 2 ομάδες αποθήκευσης προσαρμοσμένης διαμόρφωσης |
| Τροφοδοσία | Διεπαφή USB ή DC 9V ~ 24V μέσω διεπαφής Hirose |
| Κατανάλωση Ενέργειας | ≈3.4W @12V DC |
| Διαστάσεις | 29 mm × 29 mm × 29 mm (χωρίς τη βάση του φακού και τον πίσω σύνδεσμο του περιβλήματος) |
| Βάρος | 60 g |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας. | -30°C ~ +50°C |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης. | -30°C ~ +80°C |
| Συμβατότητα | Πρωτόκολλο USB3 Vision, GenICam, CE, FCC, RoHS |
Συσκευασία & Αποστολή
Πληροφορίες Εταιρείας
Xiamen ZhiCheng Automation Technology Co., Ltd. είναι ένας κορυφαίος παγκόσμιος προμηθευτής εξαρτημάτων συστημάτων ελέγχου. Ειδικευόμαστε σε συστήματα ελέγχου και οδηγούς.
Με πολυετή εμπειρία στον βιομηχανικό τομέα, παραδίδουμε σταθερά ανταλλακτικά υψηλότερης ποιότητας, τα οποία διασφαλίζουν ότι όλες αυτές οι εργασίες γίνονται
τέλεια.
είμαστε κύριοι σε PLC, Αισθητήρες, HIM, Μετατροπείς.
Καλύτερες Μάρκες Προμήθειας Ως Εξής:1)Bently nevada.2)+GF+.3)ABB.4)Foxobro. Καλό εργασιακό περιβάλλον, τέλεια ομάδα, ειλικρινής συνεργασία →→ Επιτύχετε εσάς και την επιτυχία μας !!!